Національно-патріотичне виховання

Дата: 29 січня 2021 о 08:59

Завданням є формування патріотичних почуттів, тобто, вироблення високого ідеалу служіння народові, готовність до трудового та героїчного подвигу в ім'я процвітання української держави. Мета – виховання громадянина-патріота, який володіє глибоким розумінням громадянського обов’язку, готовий у будь-який час стати на захист Батьківщини, оволодівати військовими і військово-технічними знаннями, прагнути до фізичного вдосконалення, вивчати бойові традиції та героїчні сторінки історії Українського народу, його Збройних Сил. В учбовій діяльності реалізація патріотичного виховання відбувається за допомогою становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати її як суверену, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, і забезпечувати її національну безпеку, знати свої права і обов’язки, цивілізовано відстоювати їх, сприяти єднанню українського народу, громадянському миру і злагоді в суспільстві. В нашому закладі патріотичне виховання також конкретизується через систему таких виховних завдань: · утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України; · виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки; · підвищення престижу військової служби як виду державної служби, а звідси культивування ставлення до солдата як до державного службовця; · визнання й забезпечення в реальному житті прав дитини як найвищої цінності держави і суспільства; · усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю; · сприяння набуттю дітьми та учнівською молоддю патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства, спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади, спроможності дотримуватись законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів; · формування етнічної та національної самосвідомості, любові до рідної землі, держави, родини, народу; визнання духовної єдності населення усіх регіонів України, спільності його культурної спадщини та майбутнього; · формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій; · утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства; культивування кращих рис української ментальності – · працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, бережного ставлення до природи; · формування мовної культури, оволодіння і вживання української мови як духовного коду нації; · спонукання зростаючої особистості до активної протидії аморальності, правопорушенням, шовінізму, фашизму.