Критерії оцінювання із зарубіжної літератури

Дата: 11 січня 2021 о 19:01
Автор: Дудла А. В.

Система та критерії оцінювання навчальних досягнень із зарубіжної літератури.

У 2020/2021 навчальному році вивчення зарубіжної літератури в 5 – 9 класах здійснюватиметься за навчальною програмою зі змінами,затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804; у 10-11 класах – за навчальними програмами (рівень стандарту), що затверджені наказом МОН від 23.10.2017 № 1407.

Викладання зарубіжної літератури здійснюють українською мовою. Твори зарубіжних письменників у курсі зарубіжної літератури вивчають в українських перекладах. Для зіставлення можливе залучення перекладів, переспівів іншими мовами, якими володіють учні (англійською, німецькою, французькою тощо).

Видами оцінювання навчальних досягнень учнів зі світової літератури є поточне, тематичне, семестрове, річне оцінювання.

Поточне оцінювання – це процес встановлення рівня навчальних досягнень учнів щодо оволодіння змістом предмета, уміннями й навичками відповідно до вимог навчальної програми. Формами поточного оцінювання є виконання учнями різних видів усних і письмових робіт; взаємоконтроль учнів у парах і групах тощо.

Оцінювання здійснюється таким чином, щоб за роботу учень міг одержати від 1 балу (за сумлінну роботу, яка не дала задовільного результату) до 12 балів (за бездоганно відповідь або виконану роботу).

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 5-11 класів зі зарубіжної літератури

Рівні навчальних досягнень

учнів

Бали

Оцінювання навчальних досягнень учнів

Початковий

Учні відтворюють  матеріал на елементарному рівні,

називаючи окремий літературний факт або явище.

Учні розуміють навчальний матеріал на елементарному рівні його засвоєння, відтворюють якийсь фрагмент

окремим реченням.

Учні сприймають навчальний матеріал, дають відповідь у формі зв’язного висловлювання допомогою

вчителя).

Середній

Учні володіють літературним матеріалом на

початковому рівні його засвоєння, відтворюють

незначну його частину, дають визначення літературного

явища без посилання на текст.

Учні володіють матеріалом та окремими навичками

аналізу літературного твору, з допомогою вчителя відтворюють матеріал і наводить приклади з тексту.

Учні володіють матеріалом, відтворюють значну його

частину, з допомогою вчителя знаходять потрібні приклади у тексті літературного твору.

Достатній

Учні володіють матеріалом і навичками аналізу лiтературного твору за поданим учителем зразком, наводять окремі власні приклади на підтвердження

певних суджень.

Учні володіють матеріалом, навичками текстуального аналізу на рівні цілісно-комплексного уявлення про певне літературне явище, під керівництвом учителя виправляють допущені помилки й добирають аргументи

на підтвердження висловленого судження або висновку.

Учні володіють матеріалом та навичками цілісно- комплексного аналізу художнього твору, систематизують та узагальнюють набуті знання, самостійно виправляють допущені помилки, добирають переконливі аргументи на підтвердження власного

судження.

Високий

Учні володіють матеріалом та навичками цілісно- комплексного аналізу літературного твору, виявляють початкові творчі здібності, самостійно оцінюють окремі нові літературні явища, знаходять і виправляють допущені помилки, працюють з різними джерелами інформації, систематизують та творчо використовують