Зарахування до ЗЗСО

Дата: 18 лютого 2021 о 11:25, Оновлено 21 листопада 2023 о 13:49

Набір учнів до 1 класу: коли потрібно подати документи

Останній день прийому документів для зарахування у перший клас у 2023 році — 31 травня. Вже з 3 квітня розпочнеться основна реєстрація у школу.

Що потрібно знати про набір учнів до 1 класу

Вік майбутнього першокласника. Дитина повинна досягти шести років станом на 31 грудня поточного року , коли вона йтиме до першого класу.

Документи. Для вступу до першого класу необхідно мати документи, які підтверджують особу та місце проживання дитини. Зазвичай це свідоцтво про народження дитини, а також документ, що підтверджує місце її проживання (наприклад, паспорт одного з батьків або посвідчення про реєстрацію місця проживання).

Які документи регулюють набір учнів до першого класу у 2023 році

Порядок вступу до 1 класу регулюється наказом МОН № 367 від 16.04.2018. У цьому документі викладено Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти.

Які документи потрібні для вступу до першого класу дітям ВПО

Для зарахування до першого класу або школи за місцем фактичного проживання, як і для дітей без статусу ВПО, потрібні наступні документи:

• свідоцтво про народження або паспорт;
  • заява про зарахування одного з батьків або інших законних представників дитини;
  • паспорт або інший документ, який засвідчує особу заявника;
  • оригінал та копія свідоцтва про народження дитини або іншого документа, який підтверджує особу дитини;
  • оригінал медичної довідки №086-1/о з картою профілактичних щеплень за формою №063/о;
  • у разі наявності та за бажанням одного з батьків до заяви про зарахування може додаватися оригінал або копія висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації.

Додатково для дитини ВПО:

• довідка про взяття на облік ВПО, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист. Довідку ВПО можна отримати у «Дії».

Вступ до першого класу дітей-переселенців: право на першочергове зарахування у школу

Першочергове право ВПО на зарахування до першого класу школи діє лише за умови, якщо переселенці (батьки або дитина) зареєстровані на території обслуговування або мають підтвердження статусу, довідку ВПО.

Як вступити у перший клас в Україні, якщо дитина знаходиться за кордоном?

Онлайн можна подати документи для вступу до державної дистанційної школи в будь-якому регіоні України.

Для зарахування дитини на сімейну або екстернатну форму навчання необхідно мати оригінали документів, які можна надіслати сканами до обраної вами школи. Додатково потрібно подати заяву про обрання індивідуальної форми навчання. Зарахування дитини відбувається на загальних підставах. Оригінали документів мають бути надані до школи до 18 серпня.

Для реєстрації потрібно надіслати скан-копії документів, які вимагає школа, — свідоцтво про народження, паспорт дитини та інші документи. Також можна заповнити онлайн-форму на вступ до школи на її сайті.