Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 112 чоловік

Виховна робота

Дата: 21 вересня 2018 о 22:15, Оновлено 21 листопада 2023 о 15:49

     Характеристика виховного середовища Широколузькому ліцеї
     Колектив нашого закладу вже не один рік працює над створенням системи виховної роботи. Створюючи виховну систему, ми не прагнемо «обійняти неосяжне». Ми, точно розрахувавши всі свої шанси, врахувавши свої сили й можливості, будуємо систему на тому, що добре вдається, що дозволяє реалізувати можливості класних колективів.
Основним завданням школи є виховання свідомого громадянина-патріота, який досконало знає і поважає історичне минуле свого народу, здатного розбудовувати суверенну державу, захищати її, творити себе і своє життя.
       Учнівський колектив навчального закладу  становлять учнівське об’єднання «Лужаночка», де кожен клас обрав свій напрямок роботи та свою тему виховної системи. Уже на цьому етапі розвитку і виховання учні усвідомлюють весь спектр прав і обов’язків, вони вважають себе повноправними громадянами країни. І нарешті старшокласники – їх об’єднання має назву таку ж, як і шкільне самоврядування – Президетська республіка, керівництво якою здійснюється Президентом шкільної Республіки.
         Усі учнівські колективи об’єднані в одну єдину виховну систему під загальною назвою  «Я – особистість. Я – громадянин. Я -  патріот України», враховуючи реалії сьогодення, саме зараз як ніколи ця тема є нагальною і актуальною, вона охоплює всі сфери шкільного життя, весь навчально-виховний процес, де в центрі стоїть особистість учня з його інтелектуальним, фізичним і творчим потенціалом.
         Працюючи над створенням виховної системи, ми керуємось нормативно -правовою базою з питань виховної роботи  Конвенцією з прав дитини, Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів ЗЗСО, Концепцією національно-патріотичного виховання учнів та учнівської молоді. У закладі розроблено Статут, правила для учнів, працює правовий учнівський та батьківський всеобуч і – усе це є основою, фундаментом навчально-виховного процесу.
         Керівництво навчально-виховним процесом забезпечує адміністрація школи, загальношкільний батьківський комітет, шкільне самоврядування, громадські організації та служби, з якими співпрацює заклад.
          У виховному процесі задіяні також батьки, вчителі-предметники,  класні керівники, соціальний педагог, практичний психолог, педагог-організатор, бібліотекар, керівники гуртків,  спортивних секцій, факультативів.
         Отже, мета роботи усіх учасників навчально-виховного процесу спрямована на виховання дитини-особистості, дитини – громадянина, дитини – патріота, а сама система виховної роботи нашої школи – це організований спосіб життя загальношкільного учнівського колективу, педагогічного колективу з певними законами, традиціями, з чітко окресленою структурою прав та обов’язків, всі сторони якої підлягають певним цілям і забезпечують в процесі свого функціонування досягнення заданого результату. Тобто це і є – оптимальний простір для життєтворчості особистості.
         Для створення простору для життєтворчості дитини ми працюємо в різних напрямках. Поряд із усіма виховними напрямками роботи,  пріоритетним все ж таки залишається національно-патріотичний  напрямок.
         Задля прищеплення поваги і шанування української культури, рідної мови, вивчення народних українських традицій, звичаїв запроваджуються виховні та позакласні заходи. Усі вони спрямовані на відзначення визначних подій в нашій державі. Традиційно в школі проводяться Шевченківські дні, тижні української мови та літератури, родинні свята; сприяють вихованню патріотизму: тематичні уроки, години спілкування, засідання круглих столів, присвячені Дню Соборності, Дню пам’яті героїв Крут, Пам’яті Героїв Небесної Сотні; пам’яті жертв Голодомору, уроки мужності.

         У школі працює гурток військово-патріотичного спрямування:  «Сокіл ("Джура»). Вихованці гуртка є учасниками районних спортивних змагань. На заняттях гуртка учні мають змогу поліпшувати свою фізичну підготовку, швидкість, спритність та координацію рухів.
         Як відомо, добре налагоджена робота з батьками – це запорука успішного виховання майбутніх громадян і патріотів країни. Саме родина має величезний вплив на дитину. Діти мають знати свої коріння, традиції та звичаї своєї сім’ї, бо без родини немає і простору для формування дитячої особистості.
       Правовому  вихованню у закладі приділяється велика увага. Створена дієва система правового виховання,  адміністрація приділяє значну увагу правовій освіті вчителів, учнів, батьків, створює в школі умови для формування позитивних якостей особистості в процесі різноманітних видів навчально-виховної та позашкільної діяльності, сприяє інтелектуальному, морально-етичному розвитку, стимулює школярів до здорового способу життя і позитивної соціальної орієнтації.
Системне і безперервне поширення правових знань здійснюється через  традиційні заходи, такі як: тижні та місячники правових знань, здорового способу життя, роботу батьківського всеобучу, засідання Ради школи.
        Однією з умов успішної реалізації виховної системи школи є безпосередня участь органів учнівського самоврядування в діяльності виховної системи школи.
Оскільки, наш час потребує лідерів нової формації  – людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно, саме тому у школі створено організацію учнівського самоврядування «Президентська республіка». Учнівське самоврядування – добровільна організація учнів навчального закладу, яка забезпечує право і надає можливість в межах Статуту здійснювати регулювання і управління справами, які належать до їхньої компетенції та в інтересах учнів навчального закладу.
Активні діти вчаться бути організаторами, лідерами, які можуть вести за собою колектив. Вони прагнуть бути відповідальними, толерантними, незалежними та креативними...
      Психологічний супровід. Головною метою психологічної служби школи є максимальне сприяння розвиткові здібностей учнів з урахуванням їхніх індивідуальних особливостей, нахилів, задатків, спрямованих на підготовку підлітків до життя. В основі роботи соціально психологічної служби є три напрямки роботи: робота з учнями, вчителями та батьками.

     Художньо-естетичний напрямок виховання спрямований на виховання національно – свідомої, духовно багатої, зорієнтованої на творчу діяльність особистості. Учні усіх класів активні, творчі, беруть участь в конкурсах, загальношкільних заходах.
     Дуже  хотілось  би,  щоб дитина  у  школі  не  готувалася  до  життя,  а  жила,  і тому  наш педагогічний  колектив вибудовує  виховний  простір  так,  що  він  сприяє  гармонізації  відносин  між  дітьми  і  вчителями,  школою і родиною.
         Саме тому педагоги працюють  над створенням життєтворчого простору, в  якому виховна система охоплює весь педагогічний  процес, інтегруючи навчальні заняття, позаурочне життя дітей, різноманітну діяльність соціального, природного, предметно-естетичного, виховного середовища, яке безперервно розширюється.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.